21 Ağustos 21:30 Güneş Tutulması Aslan'da

 Risk al, içine dal ve hakkını ver!

Eğer gerekeni yapacağınıza dair söz verebiliyorsanız, risk alıp devam edin. Bu söz kendinize, başkasına veya yeni başlangıca dair verilebilir. Bu ‘söz’ kendiniz olabilmek için özgürlüğe dair verilebilir. Kolay değil seçim yapmak, genellikle yalnızlığı göze almayı, cesaretli ve kararlı olmayı gerektirir.  Vaz geçilmesi en zor olan kişinin kendine verdiği sözdür. Bahanesi en bol olan da bu sözü yok saymak içindir. İşte bu iki arada gidip geldiğimiz enteresan bir zaman dilimindeyiz. Konu neydi ? Esas önemli olan neydi ? kafamız bir hayli karışacak. Özellikle şimdi geri giden Merkür 5 Eylül’de düzgün hareketine geçinceye kadar.  

Eğer şimdi risk alamayacaksanız, o zaman korku ve değişim sizi hızla mecburi kıyılara sürükleyebilir. Belki bu da bir seçenektir. Hiç bir şey yapmamak ve sadece uyumlu olmayı seçmek. Ancak bu tutulma illaki bir seçim yapılsın diye adeta ardı-ardına yeni seçenekleri önünüze serecek; hatta zorlayacak. Bu nedenle direnmek beyhude olabilir ve önemli bir fırsatla beraber özgürlüğü de kaçırmanız anlamına gelebilir.

Şayet şimdi seçenekler henüz belirgin değilse, o zaman ilk bir-iki adımı kendiniz atın ve fırsatların nasıl kolayca ortaya çıktıklarına dikkat edin. Bu tutulmayla birlikte önümüzdeki 6 ay illaki sadece kendinizi ve en çok istediğiniz şeyi seçin. Tutulma günü ve haftası tesadüfen gelişen olaylara dikkat edin, önemli mesajlar ve ip uçları verebilirler.  Genellikle kişinin kendisinin yorumlaması zor olan tesadüflerdir bunlar. Özellikle sembol diline aşina olmayanlar için biraz araştırma ve dikkat gerektirir. Hayal gücünüzü ve dikkat yeteneğinizi kullanıp, kendi iç sesinizi dinleyin. Yeni şeyler öğrenmeye ve keşfetmeye açık olun. Bırakın hayat seçtiğiniz yönde aksın; beklediğiniz kadar zorluk çıkmayacak önünüze. Siz sadece işin eğlenceli ve cezbedici tarafını da fark edin ve cesur olun.  

Cesaret ve bu yönde atılan adımlar astroloji dilinde aynı zamanda ayrılığı da (genel gidişattan) sembolize eder. Tıpkı ilk doğum anında anneden ayrılmak gibi, bilinki bu tutulmayla önünüze gelen seçenekler arasında en çok tekrar eden tema ayrılıkla ilgili olan olacak. Ancak neyden ayrılacağınıza dikkat edin.  Hep aynı hatal89arı yapmaktan ayrılmak, hep ‘evet’ veya hep ‘hayır’ demekten ayrılmak veya hep grubu önceliklendirmekten ayrılmak, başkalarını dikkate almamaktan, dinlememekten….vs gibi çoğaltabilirim. “Ayrılmak” kelimesi üzerine düşünmek ve içsel cevabı duyana kadar beklemek zamanı.    

Devam eden yeniay ve dolunaylarda görüşmek dileğiyle.

 

Sevgiler,

Meltem Ersoy, MA.

 www.astrolojivebiz.com tüm hakları saklıdır - Tasarım: Hatice Çakmak  |  Uygulama: www.teknoakademi.com