16 Şubat 2018 Güneş Tutulması Kova Burcu'nda

 Kader Kapıyı Çalınca…16 Şubat 2018’in ilk dakikalarında, Kova Burcu’nda Güneş tutulması 27 derecede gerçekleşti. 19 yıl önce de aynı derecede olmuştu, yıl 1999 du! Pek çoğumuz için unutulmaz olan 1999 yılı. 2018 tabiiki tıpa-tıp aynı değil. Pek çok açıdan oldukça farklı. Benzerlikler sadece kişisel hayatların ana akış temasında örneğin: iş, aşk, eğitim veya ilişkiler genelinde vbg. aynı olarak algılanabilir. Kişisel olarak 1999 önemli bir dönemse sizin için 19 yıl önce gerçekleşen genel bir gidişatın yeniden gündeme gelmesini ve değişim göstermesini bu yıl da deneyimlersiniz.

Devamı

353 YIL ÖNCE ve ŞİMDİ

 Çok önemli zamanlardan geçiyoruz.En Son 1664 Yılının Kış Dönencesi’nde Olmuştu!


21 Aralık Kış mevsiminin başlangıcıdır ve astrolojik yeniyıl olarak da söz edilen önemli bir tarihtir. O gün Güneş Oğlak Burcu’na geçer; ancak bu sene çok nadir olan bir birliktelik de aynı anda gözlemlendi. Satürn ile Güneş, Oğlak Burcu’nun en başında buluştular; tam eşikte. Kış Dönencesi’nin yaşandığı gün,  zamanın efendisi olan Satürn de kendisi için önemli bir başlangıç yapıp, 29 yılda bir ziyaret ettiği krallığına, (yöneticisi olduğu) Oğlak Burcu’na geri döndü. Bu nadir tarih eşzamanlılığı en son 1664 yılının 21 Aralık’ında yaşanmıştı.  

 

Devamı

MA in Cultural Astronomy and Astrology

Beş yıl önce İngiltere'de başladığım yüksek lisans yolculuğunu Tasavvuf ve Astroloji üzerine verdiğim tezin kabul edilmesiyle Haziran 2014'de tamamladım. Değerli öğretmenlerime sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim. Dr.Nicholas Campion, Dr.Liz Greene, Dr.Bernadette Brady ve Dr.Alie Bird.Bu yolculuğa çıkmama vesile olan ve beni teşvik eden arkadaşım Dr.Frances Clyness'e de ayrıca teşekkür ederim.

Devamı

21 Ağustos 21:30 Güneş Tutulması Aslan'da

 Risk alıp içine dalın ve hakkını verin!Eğer gerekeni yapacağınıza dair söz verebiliyorsanız, risk alıp devam edin. Bu söz kendinize, başkasına veya yeni başlangıca dair verilebilir. Bu ‘söz’ kendiniz olabilmek için özgürlüğe dair verilebilir. Kolay değil seçim yapmak, genellikle yalnızlığı göze almayı, cesaretli ve kararlı olmayı gerektirir.  Vaz geçilmesi en zor olan kişinin kendine verdiği sözdür. Bahanesi en bol olan da bu sözü yok saymak içindir. İşte bu iki arada gidip geldiğimiz enteresan bir zaman dilimindeyiz. Konu neydi ? Esas önemli olan neydi ? kafamız bir hayli karışacak. Özellikle şimdi geri giden Merkür 5 Eylül’de düzgün hareketine geçinceye kadar.  

Devamı

2017 YILINDA BURÇLAR

12 BURÇ -amaBir değişiklik olsun diye Kova’dan başladım:  KOVA : 2017 yılının ilk sekiz ayı farklı sonraki dört ayı farklı aşamalarda öncelikler getirecek. Birinci bölüm son bir yılın devamı niteliğinde son hazırlıkları getirecek. Bu hazırlıklar gelecekle ilgili planların ciddiyetle ele alındığı, önceliklerin kaynaklara ve paylaşımlara göre yeniden belirlenmeye çalışıldığı bir zaman ve bu süreç hala devam ediyor. Ancak geçtiğimiz son aylarda kararlarda zorlanma ve belirsizlik bir hayli kafa karışıklığına sebep olmuş olabilir ve kişisel önceliklerin sıralanması gecikmiş olabilir. 2017 ile ilgili iyi haber, bu kafa karışıklığının azalması ve kararlarda önemli değişimleri 2016 Aralık ve 2017 Mayıs aylarında deneyimleyebilir olmanız. Ayrıca yılın ilk üç ayında fırsatların sürdürülebilir şekilde önünüzde açılması. Zorlayıcı haberse, Nisan - Ağustos döneminde pek çok şeyi yeniden revize etmeniz gerektiği.

Devamı

 www.astrolojivebiz.com tüm hakları saklıdır - Tasarım: Hatice Çakmak  |  Uygulama: www.teknoakademi.com